[3.HNL-Z] 19.kolo

Zelina : Vrape (1:0)Zelina : Vrapče (1:0)

autor: Sportnews.hr

Nema onog tko bi mogao odoljeti šarmu zelinskog kraja. Pitoreskno mjesto teško će ostaviti ravnodušnim putnika namjernika. Miris tradicionalnog gableca i naširoko poznata zelinska gostoljubivost još uz dobar nogomet savršena su kombinacija. A svi su putevi u subotu vodili u Zelinu. Po izuzetno lijepom i sunčanom vremenu trećeligaški derbi s Vrapčem došlo je pogledati oko tristotinjak gledatelja. Nezaobilazna stanica svakako je klupski kafić tamošnjeg trećeligaša, u kojem je prije utakmice s Vrapčem vrilo kao u košnici. Ozračje u kafiću bilo je sjajno, imali smo osjećaj da smo došli gledati dobru komediju a ne nogometni derbi Treće HNL. Sve je odisalo izuzetnom gostoljubivošću i poznatim humorom Zelinčana…

NK ZELINA – NK VRAPČE          (1:0)   1:0

• Igralište: Sv. Ivan Zelina
  • Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav),
  • Pomoćnici: Denis Badjuk (Rijeka), Robert Barbić (Rijeka) , 4 sudac: Ivan Ribarić (Rijeka)
  • Delegat: Damir Brcković (Duga Resa)
  • Gledatelja: 300

NK Zelina: Kranjčec, Ivanušić, Melnjak (od 68 min Gluhak) , Kotarski, Mladiček, Krišto, Kiš, Šušković (od 88 min Đurđek), Juroš, Mesec, Marošević (od 68 min Vidović).

Trener: Dražen Biškup.

NK Vrapče: Šimunić, Dević, Matovina (od 82 min Magdić), Miloš, Prgomet, Vrbat, Crnković, Brkić (od 68 min Horvat), Bazina (od 56 min Halužan), Bešlić, Guja.

Trener: Denis Bezer.

Strijelci:

1:0 Marošević – 35 minuta;

Priča iz Zeline

Nema onog tko bi mogao odoljeti šarmu zelinskog kraja. Pitoreskno mjesto teško će ostaviti ravnodušnim putnika namjernika. Miris tradicionalnog gableca i naširoko poznata zelinska gostoljubivost još uz dobar nogomet savršena su kombinacija. A svi su putevi u subotu vodili u Zelinu. Po izuzetno lijepom i sunčanom vremenu trećeligaški derbi s Vrapčem došlo je pogledati oko tristotinjak gledatelja. Nezaobilazna stanica svakako je klupski kafić tamošnjeg trećeligaša, u kojem je prije utakmice s Vrapčem vrilo kao u košnici. Ozračje u kafiću bilo je sjajno, imali smo osjećaj da smo došli gledati dobru komediju a ne nogometni derbi Treće HNL. Sve je odisalo izuzetnom gostoljubivošću i poznatim humorom Zelinčana.

Najveće iznenađenje priredila nam je konobarica koja nije htjela naplatiti dvije cedevite:

Ovdje vam cedevita nije piće, zato se ne naplaćuje – uz smješak nam tumače domaćini. Gemišt je ovdje kralj, shvatili smo.

Runda za rundom uz sjajne dosjetke redali su se kao savršeno zagrijavanje uoči utakmice koju su u Zelini nestrpljivo iščekivali. No, vratimo se početku priče i mirisima domaćih zelinskih gableca. Kao ni dvadesetak ostalih navijača koji su stali u red, ni mi nismo mogli odoljeti mirisu graha s kobasom i kuhanom vinu. Sjajna kombinacija, još kad je domaćin poveo u prvom poluvremenu….

Gastro šef Pikula, vozač Romi i legendarni Mukica koji ne propušta niti jednu utakmicu svog kluba, bili su u ekstazi kao i ostali Zelinčani nakon vodstva. Domaćim navijačima nije ponestajalo duhovitih dosjetki ni tijekom utakmice, a dvojica neumornih Zelinčana zabavljala su cijelu zapadnu tribinu:

Mali, odi u bunker i donesi naše oružje – povikao je jedan nakon što su gostujući navijači u teren bacili petardu čija je detonacija probudila i sva obližnja mjesta.

Gostujući navijači „Lunatics“ uživali su u prekrasnom krajoliku naoružani „vatrenom vodom“ i pirotehničkim napravama. Navijači Vrapča uporno su reklamirali renomirane proizvođače alkoholnih pića. Bilo je to njihovo pogonsko gorivo… NK Zelina pokazala je gledateljima da osim nogometa, mogu uživati i u gastronomskim delicijama koje pripremaju za sve posjetitelje. Domaćin pokušava animirati što više ljubitelja nogometa i u tome uspjeva. Nakon utakmice nitko nije bio nezadovoljan, već smo svi jednostavno uživali u sjajnom ozračju u Zelini. Subotnje poslijepodne za poželjeti. Na kraju smo obećali Predsjedniku NK Zeline, gospodinu Vladi Žigroviću da se ponovno vidimo, jer kako nam je kazao: „Vi ste nam danas donijeli sreću. Morate doći opet.

E pa kada je tako gospodine Žigroviću, s velikim zadovoljstvom i radošću – vidimo se uskoro.

Utakmica

U velikom derbiju odigranom u Zelini između prvoplasirane i drugoplasirane momčadi III HNL Zapad, vidjeli smo, kako to obično u derbijima biva, dosta borbenu i nervoznu utakmicu a jako malo dopadljivog i lijepog nogometa. Utakmicu je bolje započeo domaćin, koji je krenuo agresivnije i borbenije u prvih 15-tak minuta. Najprije je zaprijetio Ivan Kiš u 4 minuti, no njegov udarac završio je pokraj gostujućih vratiju. Gosti su uzvratili u 17 minuti, kada je, nakon centaršuta Krešimira Matovine, Domagoj Bešlić primio loptu na 7-8 metara iskosa od vrata domaćih, puca nisko, no istaknuo se se vratar Zeline Domagoj Kranjčec.

Trenutak odluke dogodio se u 35 minuti utakmice, kada je nakon prekršaja gostiju na 25 metara, najbolji strijelac Zeline – Josip Marošević iz slobodnog udarca zabio pobjedonosni pogodak. Lopta je na putu prema vratima pogodila nekog od igrača Vrapča, promijenila smjer i vratar Šimunić bio je nemoćan. Domaći igrač Goran Juroš u 83 minuti izvrsno je šutirao s tridesetak metara, no njegov udarac odsjeo je na gredi. Do kraja utakmice jalova inicijativa gostiju, s dosta pogrešaka na obje strane, nije urodila plodom..

Zelina je bila bolja upravo za taj jedan pogodak koji je i obilježio utakmicu.