ATP Challenger turniri: Pobjeda Pavića, poraz Škugora

Pobijedio je u utorak Pavić, nakon dva sata i četiri minute, deset godina starijeg Prakasha Armitraja iz Indije sa 6-7(4), 6-4, 6-4. Inače, ova su dvojica tenisača vrlo blizu jedan drugome na ATP ljestvici: Pavić je 361., a Armitraj 364.

Nakon izgubljenog prvog seta u tie-breaku Pavić je u iduća dva seta odlično spašavao break-lopte suparnika, pa ih je u drugom setu spasio tri, a u trećem pet, dok je s druge strane u meču napravio tri breaka i tako došao do drugog kola gdje će igrati protiv šestog nositelja, Brazilca Thiaga Alvesa. U meču protiv Indijca je Pavić odservirao 14 aseva.

Franko Škugor, pak, nije prošao startnu prepreku na ATP Challenger turniru u Ostravi (zemlja). Sa 7-5, 6-4 je bolji od njega bio Nijemac Tim Puetz. Platio je Škugor porazom igru nakon drugog servisa, pa je u tim trenucima osvojio tek 30 posto poena (13 od 42). Nije Škugor iskoristio niti prvi set u kojem je imao više break-prilika od suparnika (4-3).