Crikveničani Biškupu zadali

Komentar 22.kola 3.HNLZ (Ilustracija)

autor: Sportnews.hr

Vrlo zanimljivo 22. kolo Treće HNL u zapadnoj skupini je, baš kako smo najavljivali, ponudilo niz zanimljivih rezultata. Zelinčani su na domaćem terenu prosuli dva boda protiv fenjeraša Crikvenice. Možda će im u konačnici i nedostajati u borbi za prvaka. Zelina je dugo lomila otpor discipliniranih Crikveničana, a to im je pošlo za rukom tek u 52. minuti, pogotkom Vedrana Meseca. Ključni trenutak susreta dogodio se u 56. minuti kada je gostujući trener Starčević povukao odličan potez. Naime, iz igre je, umjesto indisponiranog Kurolta, u igru ubacio Gašparovića. Talentirani junior ukazano je povjerenje opravdao pogotkom u 73. minuti (link-rezultat utakmice). Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen. A treneru Biškupu baš to je zasigurno zadalo dosta glavobolje budući da nitko u Zelini nije očekivao takav ishod utakmice. Posebno ako se u obzir uzme koje mjesto na ljestvici zauzimaju Crikveničani. Očito je da Zelina u nastavku igra u dosta promjenjivoj formi.

Crikveničani su pokazali da su majstori za ‘velike momčadi’, jer su u prošlom kolu na gostovanju pobjedili trećeplasiranu Opatiju. Jeli to znak da se Crikvenica budi, ostaje nam za vidjeti u nastavku prvenstva. No, svakako je za istaknuti njihovu fanatičnu borbenost i zalaganje tijekom svih 90 minuta.

Kao što smo već ranije pisali, zbog bolesti velikog broja igrača Vrapča, odgođena je utakmice između Vrapča i Vrbovca. Vrapče u nastavku prvenstva igra jako dobro i zasigurno može potpuno zakomplicirati borbu za naslov prvaka.

Nakon niza loših rezultata, Opatija je konačno razveselila svoje navijače pobjedom protiv Novalje (1:0) na domaćem terenu.

Od ostalih rezultata izdvajamo potop Nehaja u Stupniku, gdje je domaćin potpuno utišao Senjsku buru visokom 8:1 pobjedom. Ono što smo i naglasili u najavi Perkovićevi momci iz Stupnika u nastavku prvenstva igraju kao u transu i pravi su proljetni hit.

Također, moramo istaknuti učinak Segeste iz Siska koja u nastavku prvenstva izgleda dijametralno suprotno u odnosu na prvi dio. Zajedno sa Stupničanima, najuspješnija je momčad proljetnog dijela. Zasigurno velike zasluge za proljetni preporod zaslužuje i novi strateg Siščana Hrvoje Braović. Od letargične momčadi napravio je pravog lava, koji će svakom protivniku biti iznimno neugodan takmac. No, Braović je čini se doveden da slaže momčad za slijedeću sezonu u kojoj Segesta ima velike ambicije, s obzirom da je bodovni zaostatak za vodećima dosta velik i gotovo nedostižan.

Vrijedi spomenuti i pobjedu Porečana u istarskom derbiju protiv Rovinjana.

Dugoselčani su uspješno preplivali Krk, pobjedom u gostima 1:3.

Dubrava se nasukala u Vinodolu, izgubivši kod istoimenog domaćina. Očito je da je Dubrava u krizi. I dalje su u negativnom trendu u nastavku prvenstva. Gričar nikako ne uspijeva prekinuti crni niz od šest utakmica bez pobjede. Očito da se nešto čudno događa na Klaki, jer  momčad je u potpuno suprotnom tonusu od jesenskog.

Orijent je na domaćem terenu remizirao sa Bujem. Momčad Orijenta jako je mlada i treba puno strpljenja kako bi došla do neophodnog iskustva za ovaj nivo natjecanja. Momčadi iz donjeg dijela prvenstvene ljestvice igraju sve bolje u nastavku lige i zasigurno će biti jako teško vodećem trojcu u utakmicama protiv ‘malih’ momčadi, jer kako nogometni stručnjaci nerijetko govore, prvenstva se osvajaju protiv ‘malih momčadi’.