Gužva na vrhu: Šest kandidata za naslov prvaka

autor: Sportnews.hr

Nakon što je odigrano zaostalo 16. kolo, kompletirana je ljestvica u Četvrtoj HNL, podskupina B koja postaje iznimno zanimljiva. Izdvojilo se šest momčadi koje ravnopravno konkuriraju naslov prvaka. U ovom kolu nije bilo velikih iznenađenja, a vodeći dvojac lige Strmec i Lekenik, odvojio se od ostale četiri momčadi.

Vodeći na ljestvici je Strmec, koji je imao dosta težak sraz sa Mladosti iz Petrinje. Kao što smo i najavili bila je to tvrda i neizvjesna utakmica. Dečki trenera Šeperca u Bedenici su odolijevali sve do 79. minute, kada je, nakon pogreške gostujuće obrane, spretni Šivak odlučio pobjednika.

Lekenik je osvojio iznimno važne bodove na gostovanju u Budaševu. Nakon ranog vodstva domaćih u 10. minuti, Lekenik je tek u drugom poluvremenu uspio slomiti dobar otpor BSK-a i na kraju zasluženo slavio sa 3:1. Trener Lekenika Ivica Vidović nije skrivao zadovoljstvo:

– BSK je izuzetno tvrd orah za sve protivnike na domaćem terenu, pa zbog toga ova pobjeda ima svoju veliku važnost.

Udarnik je u velikoj seriji. Kurilovčani igraju lijepo i učinkovito i zato privlače sve više nogometnih zaljubljenika na svoje utakmice. Sjajna serija od osam utakmica Kurilovčana bez poraza od toga pet pobjeda u nizu, pokazuje nam da je orkestar Udarnika na čelu sa trenerom Harambašićem odlično uštiman.

Bistra je iz male krize rezultata izišla pobjedom (2:0) u Glini na vrućem gostovanju kod Banovca. Možda je to znak da Bistra lovi zalet uoči završnice prvenstva. Previše je oscilacija u igri Bistrana u nastavku prvenstva i nikako da naprave pozitivan niz.

Samoborci marljivo skupljaju bodove i čekaju poneki posrtaj vodećih. Iskusni trener Čordaš razmišlja samo o svojoj momčadi.

– Još je uvijek puno bodova u igri i zasigurno će biti iznenađujućih rezultata do kraja prvenstva.
Samoborci igraju dosta učinkovit nogomet, koji pomalo vraća gledatelje na stadion bivšeg prvoligaša.

Savski Marof je na gostovanju kod Metalca u Sisku i ubilježio bod, koji nije razveselio trenera Šorgića. U vrlo slaboj i tvrdoj utakmici, neodlučen rezultat bio je i najrealniji. S punim plijenom iz Siska Novi Marof bi se približio na samo tri boda od vodećeg Strmca.

Vrijedi izdvojiti je i pobjedu Moslavine u derbiju protiv Libertasa (5:1), neodlučen ishod Laduča kod Save.

Prvih šest momčadi ravnopravno konkurira za mjesta koja dogodine vode u viši rang natjecanja. Možda još jedino Moslavina, bivši drugoligaš, ima snage da se umješa u borbu za vrh, no s obzirom na njihovu iznimno mladu momčad koja puno oscilira u igri, to je vrlo teško za očekivati. Strmec i Lekenik su konstantni, dok je Lekenik iznimno neugodan protivnik za svaku momčad i mogao bi daleko dogurati, ukoliko nastavi sa ovakvom igrom i rezultatima. Za očekivati je i poneki posrtaj, jer ima dosta nepredvidivih momčadi iz donje dijela ljestvice. Uzbuđenja u nastavku prvenstva zasigurno neće nedostajati.