Pique: Ferguson je pogriješio kada me pustio da se vratim u Barcelonu

Pique je proizvod Barceloninog juniorskog pogona, a svoj je prvi profesionalni ugovor potpisao s “crvenim vragovima” 2004. godine. No, svega četiri godine kasnije Španjolac se vratio u svoj matični klub, u kojem je danas jedan od ključnih igrača.

Piqueu je drago što je svom bivšem treneru (Fergusonu) pokazao da je bio u krivu, no istovremeno je jako zahvalan na prilici koju je dobio na Old Traffordu.

– Ponosan sam da sam bio dio momčadi Sir Alexa Fergusona. No, svejedno ga svaki put podsjetim kad se sretnemo da je bio u krivu – našalio se Pique, te nastavio;

– Stigao sam u United kao 17-godišnjak i ušao sam u svlačionicu punu zvijezda. Kada su me pozvali da odradim trening s prvom momčadi gotovo sam plakao od sreće. Bio je to osjećaj koji nikada neću zaboraviti. United me pripremio za ono što me čekalo – povratak u Barcelonu. Kada sam se vratio nisam više imao pritiska i zbog toga sam iznimno zahvalan na svom vremenu provedenom na Old Traffordu – zaključio je stoper Barcelone.

Odgovori