Službeno: Filip Đuričić od ljeta u Benfici

Za mladog ofenzivnog veznjaka zainteresirani su bili Ajax i Twente, ali pobjedu je na kraju odnio portugalski velikan. Koliku će odštetu inkasirati Heerenveen i na koliko će godina Đuričić potpisati za lisabonski klub zasad nije objavljeno.

Đuričić je u Heerenveen došao u siječnju 2010., a ove je sezone u nizozemskom prvenstvu postigao sedam pogodaka i isto toliko puta asistirao. Za srpsku je reprezentaciju skupio 11 nastupa i zabio četiri gola.

– Dobro je za Heerenveen da Đuričić odlazi u veliki europski klub. Kao ljubitelji nogometa žalimo zbog njegova odlaska, ali Filip je spreman za sljedeći korak u karijeri. Želimo mu sve najbolje – poručio je sportski direktor nizozemskog kluba Johan Hansma.

Odgovori