28. karate Grand Prix Samobor 2109. (video)

Karate klub Samobor i Hrvatski karate savez organizirali su od 11. do 13. siječnja 28. Veliku Nagradu Hrvatske, najjači turnir u ovom dijelu Europe za koji je primljeno 1626 prijava iz 211 klubova iz čak 24 države. Na prestižnom turniru u svim uzrasnim kategorijama nastupilo je 1391 karataš i karatašica.

Najuspješniji na Grand Prixu bio je aktualni svjetski prvak Ivan Kvesić, koji je uspio svladati sve svoje suparnike u finalnom dijelu te apsolutno zasluženo ponio naslov pobjednika i vrijednu nagradu organizatora od 2000 eura. Odličan je bio i Anđelo Kvesić koji je osvojio drugo mjesto te je nagrađen s 500 eura i nagradom sponzora. Makedonski reprezentativac Petar Zaborski je osvojio treće mjesto i nagradu od 500 eura, a četvrto mjesto i 250 eura je pripalo mladom BiH reprezentativcu Anesu Čongi.