U pitanju je četvrtfinalni ogled Davis Cupa, a pobjedom od 7-6(5), 7-6(1), 5-7, 4-6, 15-13 Zimonjića i Bozoljca, srpska je reprezentacija povela 2-1 i sada sve u svojim rukama drži najbolji tenisač svijeta Novak Đoković, koji u nedjelju igra prvi meč, protiv Sama Querreyja, te njegova pobjeda vodi Srbiju prema polufinalu.
Amerikanci, pogotovo braća Bryan, su ostala potpuno iznenađena s onim što je tijekom skoro četiri i pol sata pokazao Ilija Bozoljac.
– Tko je bio taj čovjek s druge strane mreže? – pitao se na startu Bob Bryan misleći na Bozoljca, nastavljajući:
– Jesmo li bili iznenađeni s njim? Pa nismo, jer nismo uopće znali tko je on. Nismo znali što možemo očekivati, pa nismo niti pripremali taktiku za njega. No, on je servirao nevjerojatno i tako svaki put u ključnim trenucima meča.
Inače, srpska je kombinacija imala čak 36 aseva tijekom meča, a američki izbornik Jim Courier je dodao:
– Dosad nismo poznavali Bozoljca, ali odsad ćemo ga sigurno upamtiti. Bio je fantastičan, što drugo reći. Servirao je zastrašujuće.