Elbi Uniqa pobjednik je 16. malonogometnog turnira Križevci Ožujsko! (video)

Zagrebačka momčad Elbi Uniqa pobjednik je 16. malonogometnog turnira Križevci Ožujsko koji je od 19. prosinca do 10. siječnja u gradskoj školsko-sportskoj dvorani OŠ Ljudevita Modeca organizirala Zajednica športskih udruga pod gradskim i županijskim pokroviteljstvomi. Oni su u finalu za pamćenje nakon izvođenja penala nadjačali zagrebačku družinu Big Bang team i zasluženo osvojili novčanu nagradu od 40 tisuća kuna. Big Bang team je, zanimljivo, u subotu navečer izgubio dva finala u Križevcima i Varaždinu, a njegovi igrači su, očito, platili danak zbog istodobnog igranja na dva turnira. Itekako se osjetio umor u nogama, a Elbi Uniqa je sjajnom izvedbom u drugom poluvremenu uspjela nadoknaditi zaostatak od dva pogotka i, naposljetku, slaviti u penalskoj ruleti na krilima vratara Spahića i nepogrešivih izvođača. Spahić je obranio penal Karamatiću, a gredu je zatresao Rako. Prvo poluvrijeme nije naslućivalo na takav ishod. Big Bang je poveo preko spretnog Jalžečića koji je udarac Gašija skrenuo u mrežu, a Mikulić je u završnici poluvremena povisio na 2:0. Mašić smanjuje na 2:1 neobranjivim udarcem pod Švigirovu gredu, ali Mikulić povisuje na 3:1. Onda na scenu stupa fenomenalni Matković dvama pogocima. Njegov pogodak za izjednačenje bio je poput bombe. Švigir nije niti vidio loptu, a gol se, u šali rečeno, još trese od siline Matkovićevog projektila. Penali su, zna se lutrija, a ovaj puta su spretniji bili igrači Elbi Uniqa. U utakmici za 3. mjesto Malešnica je s lakoćom pobijedila Pimont koji se nije uspio oporaviti od poraza od Elbi Uniqa nakon penala. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Franjo Matković iz pobjedničke momčadi, najbolji vratar je Mario Švigir iz Big Beng teama, a najbolji strijelac Marko Starčević iz Pimonta s 10 pogodaka