Jedvaj: Nikoga se ne bojim, a uzori su mi David Luiz i Thiago Silva

Talentirani branič potpisao je s Rimljanima trogodišnji ugovor i već je tijekom vikenda trenirao pod budnim okom Rudija Garcije.

– Iznimno sam sretan što sam došao u klub takve reputacije. Nadam se da ću s Romom osvajati naslove i da ću uzvratiti za povjerenje koje mi je klub ukazao. Želim maksimalno pokazati svoj potencijal i plasirati se s Romom u Europu – kazao je Jedvaj u uvodu.

Nije tajna da su i drugi klubovi bili zainteresirani za tinejdžera, ali na koncu je izbor pao na Olimpico.

– Bilo je još nekoliko klubova koji su pokazivali zanimanje, ali to više nije važno. Jedino je važno da sam sada ovdje. Znam da je Roma klub sjajne povijesti, veliko ime s odličnim igračima. Jedan od takvih je Francesco Totti koji spada među najvažnije igrače u povijesti. Siguran sam da sam došao u jedan od tri najbolja talijanska kluba – dodao je Jedvaj.

O talijanskoj ligi i napadačima koje će čuvati u nadolazećoj sezoni istaknuo je:

– Serie A je jedna od najboljih liga u Europi, teška je, ali siguran sam da ću u njoj tehnički napredovati. Što se tiče napadača, jasno je da ih ima puno sjajnih u ligi, ali meni su na terenu svi isti: nikoga se ne bojim.

Kako bi predstavio sebe na terenu i izvan njega, bilo je još jedno od pitanja talijanskih novinara.

– U nogometnom smislu sam bivši igrač Dinama, ponikao sam u tom klubu i od zime sam bio dio prve momčadi. Igrao sam šest mjeseci i osvojio prvenstvo i Superkup. Izvan terena sam normalan dečko, idem u školu, volim izlaziti s prijateljima i ići u šoping. U Rimu će sa mnom biti i moja obitelj, siguran sam da će mi pomoći, kao što će mi pomoći i suigrači.

Za kraj je otkrio i tko su mu uzori te koji je broj na dresu odabrao.

– Uzori su mi David Luiz i Thiago Silva, volio bih biti poput njih. Želio sam uzeti broj 16, ali već ga nosi Daniele De Rossi. Zato sam odabrao 33, broj koji nosi Thiago Silva.

Odgovori