Sammir je klasa za Rapid, no nije uspio pomoći Lokomotivi u minimalnom porazu od 1:0 (video)

Nogometaši Lokomotive nisu se uspjeli plasirati u 3. pretkolo Lige prvaka, oni su u susretu 2. pretkola na stadionu u Kranjčevićevoj ulici izgubili od bečkog Rapida s 0-1 (0-1).

Lokosi su u ovakvom, prijelaznim rokom i koronavirusom masakriranom sastavu, natjerali favorizirane goste da drhte do zadnje sekunde, a jedini pogodak na utakmici postigao je Ercen Kara u 32. minuti. Rapid je od prve minute zagospodario terenom, dok se momčad Gorana Tomića dijelom i pod pritiskom suparnika, a dijelom i svjesno povukla pred svoja vrata te se ograničila na protunapade. U prvom poluvremenu hrvatski predstavnik je uputio samo jedan udarac, dok su u nastavku ulaskom Sammira i kasnije Budimira lokosi uspostavili ravnotežu, a udarci
Kolingera glavom i Čelikovića nogom nisu bili precizni. Prvi udarac u okvir gola Rapida uputio je odlični Đira u 60. minuti, no njegov pokušaj s više od 20 metara lako je ukrotio Strebinger.
Lokomotiva će tako natjecanje u Europi nastaviti u 3. pretkolu Europske lige, a protivnika će saznati u ponedjeljak!

Početni sastavi: Lokomotiva (5-4-1): Hendija – Karačić, Kolinger (C), Osmanković, Marković – Petrak, Halilović – Ćuže, Đira, Čeliković – Tuci

Rapid (4-2-3-1): Strebinger – Ullmann, Greiml, M. Hofmann, Stojković – Ljubičić (C), Petrovič – Murg, Fountas, Arase – Kara