Nakon ispadanja u osmini finala FA Cupa od drugoligaša Blackburna, te 3-1 porazu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka od Bayerna Wenger se našao na udaru kritičara, ali i navijača kluba, koji su tražili njegov odlazak.
Na upit da li je on sam u tako teškom tjednu razmišljao o odlasku, francuski je 63-godišnji strateg rekao:
– Nikada, niti na sekundu. Mislim da motivacijska iskra nema veze sa starošću. Ima samo veze s time koliko želiš pobjeđivati. Ljubav prema igri je ono što me tjera naprijed.
Na upit da detektira zašto igra njegove momčadi ove sezone tako oscilira, Wenger je rekao.
– Fali nam samopouzdanja. Nemamo problem kvalitete, nego je pitanje vjere i samopouzdanja. Moramo ostati ujedinjeni i ne dopustiti da nas destabiliziraju tuđa snažna mišljenja. Ovdje smo da bismo pobjeđivali, a kada nam to ne uspjeva, onda je to veliko razočaranje. Ali moramo to preboljeti i gledati prema sljedećoj utakmici.
A sljedeća utakmica je ona subotnja protiv Aston Ville na Emiratesu u sklopu 27. premierligaškog kola.
– Publika će odigrati važnu ulogu, moramo ih natjerati da stanu iza nas. To je jako važna utakmica za nas. Igramo kod kuće i želimo se snažno postaviti.