ATP Cincinnati: Karlović bez glavnog turnira

Kao i u kvalifikacijama za ATP Masters 1000 turnir u Montrealu, Karlović je i u Cincinnatiju zapeo na posljednjoj kvalifikacijskoj prepreci. Bolji od Karlovića, 88. igrača s ATP ljestvice i 14. nositelja, bio je Francuz Adrian Mannarino, sedmi nositelj i 64. tenisač svijeta, 6-4, 6-4 nakon samo 66 minuta igre.

Mannarino je iskoristio obje break-prilike u meču, dok Karlović, koji je zabio 18 asova, nije uspio realizirati svoje dvije šanse za break u drugom setu.

Mannarino je tako uzvratio Karloviću za poraz koji je od njega pretrpio nedavno u četvrtfinalu ATP turnira u Bogoti, na zemljanoj podlozi, gdje je Karlović otišao do kraja i osvojio svoj peti ATP turnir u karijeri.

Ivan Dodig je u subotu predao svoj kvalifikacijski dvoboj 1. kola Amerikancu Michaelu Russellu pri njegovu 6-3, 3-1 vodstvu, dok Marin Čilić ne nastupa na turnirima otkad je obznanjeno da je pao na doping-testu tijekom ATP turnira u Münchenu.