EP košarkaša U16: Lovro Mazalin zabio 44 poena!

U subotu je Hrvatska pobijedila Tursku 83-73, te će u utakmici za peto mjesto na prvenstvu igrati protiv kasnijeg pobjednika ogleda Francuska – Njemačka.

Od početka današnjeg ogleda Hrvatska je bila u prednosti protiv Turaka. Nakon deset minuta je bilo 23-18 za mlade hrvatske igrače, dok se do poluvremena prednost popela na devet poena razlike (47-38). U nastavku su Hrvati samo održavali prednost i na kraju rutinski proslavili pobjedu.

Apsolutno prvo ime ogleda bio je Lovro Mazalin koji je postigao čak 44 poena! Imao je uz to i četiri skoka. Za dva poena je Mazalin gađao 10-15, za tri poena 2-7, te s linije slobodnih bacanja 18-24. Spomenimo i da je odličnu pratnju imao u Anti Žižiću koji je ubacio 15 poena, a upisao je i isti broj skokova.

EP košarkaša U16, za redoslijed od 5. do 8. mjesta:

Hrvatska – Turska 83-73

Odgovori