Nesuđeni direktor Hajduka preuzeo slovenski klub!

Zašto Triglav, a ne Hajduk? Dogodio se dosta godina kasnije iako je Hajduk bio moja velika želja i ljubav. Desetak godina je prošlo od tog momenta i kao što možete vidjeti nije se baš puno napredovalo. Fale im trofeji, a da su prihvatili tada moju zamisao, mlade domaće igrače, uvjeren sam da bi sada to izgledalo drugačije. Dokaz tomu je juniorsko finale protiv “moje” Borusije! To su ti dečki i drago mi je da sadašnji trener Gatusso vjeruje u mlade snage koje predvode Livaja i Rakitić!

Miki Miljak (47) malo je poznat u Hrvatskoj. Sjetit će ga se tek oni koji pomno prate Hajduk kao čovjeka koji je 2013. kandidirao za sportskog direktora Hajduka. Tada je izabran Šveđanin Jens Andersson. Nije se baš pokazao…

Miljak je u međuvremenu u Njemačkoj i Nizozemskoj gradio karijeru uglednog nogometnog djelatnika. Specijalizirao se za nogometni konzalting i marketing.

Slovenski Triglav sada ne skriva ambicije povratka u prvu liguMomčad iz Kranja trenutno je na dobrom putu, zauzima 4. mjesto na ljestvici 2. SNL uoči nastavka prvenstva , a samo tri boda dijele “Orlove” od prvog mjesta. U aktualnom prijelaznom roku trener Darijan Matić malo je pojačao sastav, a sada su dobili još jedno pojačanje, ovaj put na mjestu tehničkog direktora kluba .

Mjesto tehničkog direktora preuzeo je 49-godišnji Miki Miljak , koji već gotovo dva desetljeća radi u marketingu nogometa. Njegova marketinška mreža aktivna je uglavnom u Njemačkoj i Nizozemskoj , a nedavno je radio za slavnu Borussiju Dortmund .

– Borussia je veliki klub u svjetskim razmjerima, a njezin identitet počiva na prepoznavanju, stvaranju i dovođenju mladih igrača. Borussia na dlanu ima svjetsko tržište mladih igrača. Dovodi igrače iz SAD-a kao što je Pulišić, ili iz Engleske kao što je Bellingham. Za Borussiju granice ne postoje. Recimo da Borussia godišnje izdvaja 15 do 20 milijuna eura samo za jačanje Akademije kroz dopunsku selekciju igrača- rekao je Miljak

I dodao: Slovensko tržište je jako interesantno posljednjih godina! Privatizacija klubova omogućila je ulazak novog kapitala i znanja, a talenata također ima dovoljno.

Odgovori