U subotu je Svindal postao novi svjetski spustaški prvak, te je doskijao do druge zlatne medalje na svjetskim prvenstvima u ovoj disciplini. Prvu je osvojio 2007. godine u švedskom Åreu.
– Bila je ovo vrlo zahtjevna utrka. Uvjeti nisu bili najbolji, vidljivost je na pojedinim mjestima bila stvarno slaba. Bilo je napeto i stvarno se ne sjećam kada sam posljednji put toliko riskirao kao danas – rekao je nakon utrke Svindal koji je tako došao do već osme medalje na svjetskim prvenstvima. Još je bitnije reći da mu je ovo bila peta zlatna.
Svindal je na samom startu ovog prvenstva uzeo brončanu medalju u super-veleslalomu, iako je do pretposljednjih vrata utrke imao sigurno zlato u džepu.
– Staza je bila komplicirana i cijelo vrijeme sam razmišljao o tome da ne kiksam na kraju – podvukao je Norvežanin.
U ponedjeljak je nova velika Svindalova šansa za osvajanje medalje. U utrci super-kombinacije bi trebao biti jedna od većih prijetnji hrvatskom skijašu Ivici Kosteliću.