U Kuala Lumpuru ovih dana posebno slave Bojana Hodaka. Hrvatski trener Kuala Lumpur City odveo je u finale Azijskog kupa, njihov prvi nakon 22 godine. U finalu je Hodakova momčad izgubila 0:3 protiv Al Seeba koji je postao prvi klub iz Omana kojemu je pošlo za rukom osvojiti ovo natjecanje.
Hodak je u Aziji priznati nogometni autoritet. Mali klub s malim budžetom odveo je u njihovu prvu završnicu u 22 godine.
– Mi smo mali klub, s malim budžetom. Ovo je za nas nevjerojatan uspjeh, ostvarenje sna… Nitko nije očekivao da ćemo izboriti finale u ovoj konkurenciji, protiv indijskog ATK Mohun Bagana i uzbekistanskog PFC Sogdiana Jizakha. Ovo je za nas velika stvar – kazao je Hodak i dodao: – U finalu smo iz dvije prilike primili tri pogotka. Pogreška kod prvog pogotka bila je ključna, a momčadi poput Al Seeba znali su nas kazniti.

Hodak je u Maleziji, odnosnu u Aziji, priznati nogometni autoritet. Njegova priča u Maleziji počela je još 2006. godine, u doba kada je bio zadužen za razvoj njihovih najboljih igrača. Zadnjih 16 godina radio je u nekoliko klubova iz Malezije, odnosno Kambodže s kojima je stalno postizao značajne iskorake.
Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/sport/video-hrvatski-trener-pise-povijest-u-maleziji-ovo-je-ostvarenje-sna-1628895 – www.vecernji.hr