Slaven Belupo završio sušu u gostima impresivnom pobjedom nad Lokomotivom

U prvom susretu 16. kola SuperSport HNL Slaven Belupo je u uzbudljivom susretu u Kranjičevićevoj svladao Lokomotivu s 3:1. Gosti su pružili hvalevrijednu igru, pokazavši odlučnost i otpornost na terenu.

Slaven Belupo poveo je na početku utakmice golom talentiranog Arbera Hoxhe u 14. minuti. Hoxha je pokazao veliko individualno umijeće, primivši loptu na lijevoj strani i vješto umaknuvši Bartoleca i Bubanju prije snažnog udarca. Lopta je pogodila Kalaicu i iznenadila vratara Lokomotive Čavlina što je rezultiralo golom.

No, Lokomotiva je brzo reagirala i iskoristila grešku obrane Slaven Belupa. Naizgled bezazlen prizemni ubačaj Leovca prošao je kroz ruke Koprivničanina Suška, a priliku je iskoristio Marin Šotiček.

Šotiček je s tri metra lagano ubacio u okvir gola za 1-1 u 24. minuti. Ne pokolebavši se, Slaven Belupo je nastavio gurati prema naprijed, a trud mu se isplatio u 38. minuti.

Prvi udarac Štrkalja s 10 metara pogodio je gredu, a Mioč je odlično tempirao i glavom pogodio u gol. Gosti ponovno dolaze u vodstvo i na poluvrijeme odlaze s vodstvom od 2:1.

U drugom poluvremenu momčad Slaven Belupa imala je dosta prilika za povećanje vodstva, no susret je bio otežan jer nisu uspjeli realizirati svoje prilike. Lokomotiva je tražila izjednačenje, tjerajući Slaven Belupo na odlučnu obranu. U 93. minuti Slaven Belupo zabio je završni udarac.

Matej Šakota pogodio je mrežu za pobjedu gostiju i prekinuo frustrirajući niz od 13 gostujućih utakmica bez pobjede.

Put Slaven Belupa od niza neuspjeha na gostovanjima do sjajne pobjede nad Lokomotivom od 3:1.

Posljednju gostujuću pobjedu momčad Slaven Belupa su upisali 25. veljače, impresivnom pobjedom protiv Rijeke.

Ova pobjeda ne samo da ističe sposobnosti Slavena Beulpa na terenu, već pokazuje i njezinu sposobnost da se oporavi od nedaća.

Hoxhov solo udarac, Miočov precizan udarac glavom i kasni pogodak Šakote istaknuli su napadačku moć momčadi i samopouzdano završavanje. Ova pobjeda je vrlo važna za Slaven Belupo, razbija čari gostovanja i daje svojoj momčadi novo samopouzdanje. Ova izvedba potvrda je otpornosti, odlučnosti i sposobnosti njezinog tima da prevlada izazove na terenu.

Dok Slaven Belupo slavi ovu teško izborenu pobjedu, momčad i navijači mogu se veseliti izglednijoj gostujućoj sezoni i nadati se da ova pobjeda predstavlja uspjeh u izazovima koji su pred njima u SuperSport HNL-u.

Ovom pobjedom Slaven Belupo izjednačio je bodove s Varaždinom, osiguravši natjecateljsku atmosferu u središtu tablice. Uspon momčadi na njegovo sedmo mjesto pokazuje ne samo nedavni uspjeh, već i njegovu sposobnost da prevlada nedaće.

Lideri lige Hajduk odigrali su još jednu utakmicu i imaju prednost pet bodova za drugoplasiranom Rijekom. Borba za prvo mjesto se zaoštrava, a uzbudljive borbe za prevlast vode se u narednim utakmicama. Dok Slaven Belupo uživa u slavi pobjede, pozornost se usmjerava na nadolazeće utakmice koje će odrediti njihov plasman u ligu.

Povratak momčadi ne samo da će razveseliti navijače, već i nagovijestiti moguću promjenu dinamike u visoko konkurentnom SuperSport HNL-u.