U finalnoj utakmici Kupa Hrvatske odbojkašice Mladosti pobijedile su OK Kaštela Cemex (video)

U finalnoj utakmici Kupa Hrvatske odbojkašice Mladosti s rezultatom 3:1 (25:14, 29:27, 23:25, 25:9) pobijedile su OK Kaštela Cemex i tako vratile pehar u Zagreb.

Mladostašice su prije utakmice slovile kao apsolutne favoritkinje što su pred više od 600 gledatelja i potvrdile otvaranjem utakmice.

Od samog početka nametnule su svoju igru i totalno nadigrale gošće iz Kaštela. Pred kraj prvog seta pri rezultatu 24:9, Kaštelanke rade seriju od pet poena pokazavši kako se ipak u Zagreb nisu došle predati.

Drugi set pokazao je potpuno drugu sliku Kaštelanki. Uglavnom se igralo poen po poen, a pred kraj seta sastav Kaštele Cemex imao je čak i dvije set lopte koje nisu iskoristile te su Mladostašice povele s 2-0.

Treći set gotovo identična preslika drugog, samo sad za razliku Kaštelanke u završnici pokazuju više koncentracije i osvajaju ga s 25:23.

Četvrti set sastav trenera Ivaniševića otvara furiozno i za samo par minuta igre na semaforu je bilo 10:0. Pri ovom rezultatu vjerni navijači Mladosti, koji su i ovog puta došli u velikom broju, mogli su polako početi slaviti osvajanje novog trofeja u svojoj bogatoj povijesti. Ostatak seta Mladostašice su rutinirano odradile i osvojile ga s 25:9.

Ovom pobjedom odbojkašice HAOK Mladosti još jednom su pokazale kako su trenutno ipak najkvalitetnija ekipa u Hrvatskoj, još uvijek su u domaćim natjecanjima neporažene dok se gošćama treba čestitati na vrlo dobrom otporu koji su pružile.