Primera: Prva pobjeda Valladolida

U prve je dvije utakmice Valladolid upisao dva poraza, pa su im bodovi bili neophodni, kako zbog stanja na ljestvici, tako i samopouzdanja.

Jedini gol na susretu vrijedan tri boda zabio je Marc Valiente u 47. minuti glavom iz akcije kojoj je prethodio korner.

U drugoj subotnjoj utakmici koja je dosad završena Celta i Granada remizirali su u Vigu odigravši 1-1. Iako je Celta bila bolja momčad i vodila je golom Rafinhe još iz 29. minute, Granada je uspjela izjednačiti u 62. minuti preko Pitija, a bio je to, zanimljivo, gostima jedini udarac u okvir vratiju na susretu.